Manavgat SEO, Arama Motoru Optimizasyonu

MANAVGAT SEO (arama motoru optimizasyonu)

manavgat seo

Manavgat SEO ve Manavgat Arama Motoru Optimizasyonu konularında sizi aydınlatacak bir yazımızla yine karşınızdayız. Günümüz dijital çağında web sitenizin arama motorlarında görünür olması ve dijital pazarlamanın bir parçası olarak arama motoru optimizasyonu olmazsa olmaz bir faktördür. Şirketinizin, ürünlerinizin ve hizmetlerinizin arandığında arama motorlarında üst sıralarda çıkması ve doğru hedef kitleye ulaşmanız için gerekli teknik bir çalışmadır. Site içi seo, site dışı seo, lokal seo gibi türleri vardır.

manavgat seo hizmeti

ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU NEDİR

Bu Soruya kısaca şöyle cevap verebiliriz: SEO, web sitenizin arama motorlarındaki organik sıralamalarını daha üst sıralarda görüntülenmesi amacıyla yapılan teknik işlemler bütünüdür. Web sitenizin sıralaması ne kadar iyiyse o kadar fazla kullanıcıya erişme şansınız olur. SEO açalışması yaparken bazı teknik kurallara uyulması gerekir. Bu kurallar arama motoru algoritması ile doğru orantılıdır. Site içi (kaliteli içerik) ve site dışı seo (kaliteli backlink ya da geri bağlantı)gibi ana konulardan oluşmaktadır. Site tasarımının ve hızının, alan adı yaşının, nerede barındırıldığının, ve güvenlik sertifikasının da önemi vardır.

MANAVGAT ARAMA MOTORU OPTİMİZASYONU

manavgat seo arama motoru optimizasyonu

Manavgat'ta arama motoru optimizasyonu konusunda profesyonel ve kurumsal destek almak için en doğru yerdesiniz. Web sitenizi inceleyerek neler yapabileceğimizi ve nasıl başarıya ulaşabileceğimizi anlatalım. Gerekli meta etiketleri, açıklamaları, görsel optiizasyonunu ve site hızınızı artırarak sitenizin daha fazla kullanıcıya erişebilir olmasını sağlayalım.

MANAVGAT SEO FİRMALARI

manavgat arama motoru optimizasyonu firmaları

Manavgat SEO veya Manavgat arama motoru optimizasyon firmaları diye arattığınızda karşınıza ilk olarak bu sayfanın çıkmış olması bir tesadüf değildir. Aksine başarılı bir seo çalışmasına örnektir. Sizin de Manavgat'Ta bulunan işletmnenizin web sitesi için bu tarz çalışmalar yaparak, site görünürlüğünüzü üst sıralara taşıyalım. Bu konudaki 20 yıllık başarılı geçmişimiz ve tecrübelerimizden siz de faydalanın.

SEO'nun faydaları

seo'nun faydaları

Bir plan ve doğru strateji ile yapılacak olan SEO çalışmaları hem web sitenize hem de işletmenize sağladığı faydalar:

  • Ürün, hizmet ve markanızın tanınırlığını ve bilinirliğinizi artırır,
  • Ürün ve hizmet satışlarının artmasına yardımcı olur,
  • Web site trafiğinizi artırarak daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmanızı sağlar,
  • İşinizi geliştirmenizi ve büyütmenizi sağlar.

SEO Çalışmasının Etkilerini Ne Zaman Görebilirim?

SEO Çalışmalarının etkisi en erken 1 ay, daha elde tutulur sonuçlar ise ortalama 1,5 - 2 ay içerisinde görülebilir. Arama motoru optimizasyonunda şu konu kesinlikle atlanmamalıdır: SEO süreklilik ve sabır isteyen bir çalışma sürecidir. Sonuçlardan verim almaya başladığınızda arama motoru optimizasyon çalışmalarınızı daha da hızlandırmalı, daha da önemsemelisiniz. Yeni ve ilgi çekici içeriklerle sitenizi güncel tutmalısınız. Asıl iş bundan sonra başlıyor. Amaç her ne kadar üst sıraya çıkmak olsa da önemli olan orada tutunabilmektir. Rakipleriniz de bu çalışmaları yapıyor. Google gelişen teknoloji ile orantılı olarak arama algoritmalarında güncellemeler yaparak kullanıcılara daha doğru sonuçlar vermek istiyor. Bu da sıralamaların değişmesine neden oluyor. 50. sıradan 30. sıraya yükselmek kolaydır, ama 30. sıradan ilk sayfaya çıkmak yoğun emek ve sabırlı bir çalışma ister. Sektördeki güncellemeler de takip edilerek özenli bir şekilde seo çalışmaları deva ettirilmelidir.

Site içi SEO ve site dışı SEO çalışması uzun süreli çalışmalardır. Bu çalışma bir ağaç yetiştirmek gibidir. Önce tohum ekilir ve cansuyu verilir. Filizlenmeye başlayınca da bakımını eksik etmemek gerekir. Fidan büyüyüp ağaç olur ve meyve vermeye başlar yani seo'dan sonuçları almaya başlarız. Ama bu ağacı canlı tutmak ve meyve vermesini devam ettirmek için yine çalışmalara ve bakımlarına devam etmeliyiz. Sulamalı, budamalı, gerekirse ilaçlamalı ve aşılamalıyız, yoksa ağaç kurur ve bir daha meyve vermez. SEO çalışması en az 6 ay devam ettirilmelidir. Önerimiz en az 1 yıllık hatta sürekli bir çalışma en güzelidir. En az 6 ay doğru bir çalışma ile verim alınabilir. Daha kalıcı olması için dediğimiz gibi bu süreç devam ettirilmelidir.

SEO'da içeriğin önemiı

seo'da içeriğin önemi

Sitenize gelen bir ziyaretçinin ki bu potansiyel müşterinizdir, web sitenizde ne kadar zaman harcadığı önemlidir. Kullanıcı sitenizde kalıyor ve sayfaları dolaşıyorsa ilgilerini çeken içerikleriniz var demektir. Bu da daha fazla tıklamaya ve satışa yol açar. Bu sayede arama motoru sonucu sıralamanızı gelişir. SEO sıralamanız ne kadar yüksek olursa, potansiyel müşteriniz olacak kullanıcılar da sitenizi o kadar çok ziyaret eder.
10x İçerik Nedir? 10x içerik konusunun temelindeki fikir, en iyi rakibinizden 10 kat daha iyi içerik oluşturmanız demektir. Bu konsept, MOZ'un kurucusu Rand Fishkin tarafından geliştirilmiştir.