web site tasarımı manavgat antalya

web site tasarımı Manavgat Antalya

web site tasarımı, manavgat antalya

Web site tasarımı Manavgat Antalya nedir diye soracak olursanız, bölgenin en eski web tasarım firmalarından olan Aryata Creative'dir deriz. 20 yıllık geçmişimizle yüzlerce müşterimize hizmet verdik ve vermeye de devam ediyoruz. Sadece web site tasarımı değil, domain, hosting, e posta, ssl, sunucu gibi konularda da hizmet vermekteyiz. Bunların yanında arama motoru optimizasyonu ve dijital pazarlamayı da ekledik. Dijital pazarlama, işletmenizi arama motorlarında (arama ağı, görüntülü arama ağı, video reklamlar) ve sosyal medya mecralarında (facebook, instagram, youtube gibi) dijital olarak size özel kitleye tanıtımınızı yapmak diye kısaca tarif edebiliriz.

Hizmet ağımız sadece Manavgat merkez ile de sınırlı kalmıyor. Side, Kumköy, Ilıca, Evrenseki, Gündoğdu, Kızılot, Kızılağaça gibi Manavgat'ın tüm bölgelerinde müşterilerimiz var. web site tasarım manavgat referanslarımız sayfasında da göreceğiniz gibi Manavgat ve Antalya (belek, Kemer, Alanya, Kaş, Kalkan, Fethiye) dışında da Türkiye'nin birçok ilinde ve ilçesinde de web site tasarım hizmetlerimizi tercih etmiş müşterilerimiz mevcut.

web site tasarımı Manavgat

website tasarımı manavgat

Web tasarım, belirli teknikler kullanarak tasarım ve içeriklerin kodlanarak bir araya getirilmesine web tasarım denmektedir. Web site oluşturma olarak ta adlandırılabilir. Sitenin etkili olması ve ziyaretçilerin dikkatini çekmesi ise tamamen tasarım aşaması ile ilgilidir. Ziyaret.inin sitede kalma süresi ve ürünlerinizle ilgilenmesi konusu ise içerikle ilgilidir. Ziyaretçilerin siteyi kullanım süresi de sitenin hızı ile ilgilidir. Hız sunucu hızı ve sayfa hızı olarak iki başlıkta ele alınabilir. Masaüstü hız ve mobil hız olarak ayrılır. İçeriklerin özel çalışmalarla optimize edilmesi sayfa açılış hızlarını etkiler. Kullanıcılar da beklemekten hoşlanmadıkları için genelde daha hızlı açılan sayfaları tercih ederler.

Bir websitesi için öncelikle alan adına (domain) sahip olmak gerekir. www.aryata.com şeklindeki adres olarak tanımlayabiliriz. Sonra bu sitenin içeriklerinin bulunduğu bir alana ihtiyacımız var, buna da hosting diyoruz. Site güvenliği için SSL (Secure Socket Layer)sertifikası da gerekmektedir. Bazı sitelere girdiğinizde adres çubuğunda güvenli değil yazar, bu SSL sertifikasının olmamasından kaynaklanır. Güvenli sitelerde adres çubuğunda bir kilit simgesi çıkar. Bu sizinle sunucu arasında güvenli bir bağlantı oluşturulduğunun ve gönderdiğiniz bilgilerin şifrelenerek güvenli bir şekilde aktarılmasını sağlar. Bunlardan sonra site tasarımında temel olarak kullanılacak yapı sizin logonuz ve kurumsal kimliğiniz ile ve site amacıyla alakalıdır.

Bunlardan sonra sitedeki ana sayfa, hakkımızda, hizmetlerimiz, ürünlerimiz, misyon, vizyon, bize ulaşın, gibi menü için ana başlıklar belirlenir. Ve gerekiyorsa bazı başlıklara alt menüler eklenir. Daha sonra sayfa tasarımlarına ve içeriklerine geçilir. İçerikler görsel ve metin bazlı bilgilerdir. Bazı pdf dosyaları da ek olarak içeriğe dahil edilebilir. Daha dinamik bir site için blog bölümü de eklenebilir. Bu blogda ürün ve hizmet yenilikleri, kullanım avantajları ve kolaylıkları gibi size dair bilgilerin haricinde hizmetlerinizle alakalı genel ve sektörel makaleler de kullanılabilir. Sık sorulan sorular gibi bir bölüm açarak destek talebine gerek kalmadan kullanıcıların sorduğu temel soruların cevapları yazılabilir.

https: güvenli web site